24 maart 2017 - 17:40 - Wereld
Vier agenten van de Franse antidrugs politie zijn eerder deze week gearresteerd en in bewaring genomen na de inbeslagneming van een grote hoeveelheid cannabis afkomstig uit Marokko.
In oktober 2015 had de Franse politie ruim 7 ton drugs in het centrum van Parijs onderschept. Volgens Franse media is het de grootste drugsvangst ooit in de hoofdstad.
Het onderzoek leidde de inspecteurs tot de vier agenten van de antidrugs eenheid. Zij zouden contacten hebben gehad met een zekere Sofiane Hambli die hulp kreeg voor de « gecontroleerde levering » van meerdere tonnen drugs vanuit Marokko.
Hambli wordt door de Europese politiediensten als één van de grootse Franse drugssmokkelaars van de afgelopen jaren beschouwd. Hij kocht zijn cannabis in het Marokkaanse Rif en verkocht het overal in Europa. Hij werd in Frankrijk en Spanje voor internationale drugssmokkel veroordeeld.
Maak deze fouten niet bij de Marokkaanse douane!
Marokko scoort met terrassen: twee steden in wereldtop
Marokkaan verdacht van verwoestende bosbrand in Spanje
Onrust in Chefchaouen na vondst lichaam
De onoplosbare problemen van Tanger
Historisch monument in Tanger stortplaats geworden
Franse boer redt bedrijf met druif uit Marokko
Visumbeleid Marokko en Europa onder de loep
Nieuwe wetgeving treft duizenden Marokkanen in België
Koeweit neemt nationaliteit Marokkanen af
Algerije probeert VS te beïnvloeden met gasdeal
VS trekt visa Marokkaanse studenten in
Royal Air Maroc helpt gestrand gezin van negen in Canada
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening