20 september 2016 - 21:10 - Wereld
Zoals elk jaar bracht Koning Mohammed VI een deel van de zomervakantie in zijn kasteel in het Franse Betz door. Dit tot grote vreugde van de lokale bevolking.
De Koning bezit in Betz een kasteel dat hij van zijn vader erfde, paarden en 71 hectare aan velden. Zijn aanwezigheid in het dorpje van 1100 bewoners blijft niet onopgemerkt. Het Franse televisieprogramma « Le Petit Journal » bezocht het dorpje om meer te weten te komen over de bezoeken van Mohammed VI.
Dorpbewoners vertelden voor de camera dat de Koning heel gul is en regelmatig projecten in het dorpje financiert net zoals zijn vader vroeger. Hassan II had onder meer de renovatie van een grote sportzaal betaald. Zijn zoon liet een sociaal complex met een supermarkt, een bibliotheek en een mediatheek bouwen. Hij geeft ook jaarlijks tussen 10.000 en 25.000 euro aan een lokaal voetbalclub en betaalde zelfs de kerkklok!
Jaarlijkse nodigt de koning ook een vijftiental jongeren uit Betz uit voor een maand in Marokko. De Koning betaalt alles, zorgt voor een privé vliegtuig en geeft hen zelfs tussen 300 en 400 euro zakgeld om souvenirs te kopen.
Lees meer
Donderdagnamiddag wordt buiten het kasteel van Koning Mohammed VI in Betz een demonstratie gehouden. De Koning verblijft momenteel in de Franse stad.
Koning Mohammed VI werd eerder deze week alleen in Parijs gespot. De Koning wandelde zonder lijfwachten in de wijk Halles in het 1e arrondissement van de Franse hoofdstad.
Koning Mohammed VI is sinds kort in Marrakech waar hij met zijn auto werd gezien. De monarch bevond zich eerder in zijn kasteel in het Franse Betz. Video!
De Franse autoriteiten hebben besloten om extra veiligheidsmaatregelen te treffen rond het kasteel van Koning Mohammed VI in Betz.
Een man die Koning Mohammed VI in de Franse hoofdstad Parijs probeerde te benaderen is door de Franse en Marokkaanse veiligheidsdiensten gearresteerd.
Koning Mohammed VI heeft vrijdag na het gebed 5000 korans in het Arabisch en 5000 korans vertaald in het Frans aan de Grote moskee van Dakar geschonken. Eind oktober had de...
Koning Mohammed VI is afgelopen donderdag voor een privé bezoek in Frankrijk aangekomen. De monarch verblijft in zijn kasteel te Betz.
In Frankrijk heeft de burgemeester van Chartrier-Ferrière onlangs besloten om een dorpje met acht huizen uit de XIX eeuw te verkopen. Meerdere kopers uit Marokko hebben zich...
Jetskiër Quinten Bossche is door Koning Mohammed VI in Marokko uitgenodigd om deel te nemen aan de « Nacht van Marokko ».
Mohamed Choukri is na 24 jaar terecht. Soliman Chahid, die een grote zoekactie had gestart op vraag van de ouders van Mohamed, liet dat op Facebook weten.