Kabylen steunen protestbeweging Rif
Een groep activisten uit Béjaïa in het Algerijnse Kabylië, hebben een demonstratie georganiseerd uit steun met de betogers in de Rif.
26 mei 2016 - 11:52 - Wereld
Donderdagnamiddag wordt buiten het kasteel van Koning Mohammed VI in Betz een demonstratie gehouden. De Koning verblijft momenteel in de Franse stad.
Enkele tientallen deelnemers worden op de protestactie verwacht. Onder hen de voormalige bokskampioen Zakaria Moumni en de journalist Ali Lmrabet.
De betoging is een initiatief van het "Collectief tegen de dictatuur in Marokko" volgens Le Parisien. De demonstratie wordt vandaag georganiseerd omdat op de Franse zender France 3 vanavond een omstreden documentaire over Koning Mohammed VI wordt uitgezonden.
Enige tijd terug had de gemeenteraad van Betz een gelijkaardige demonstratie buiten het kasteel van de Koning om veiligheidsredenen verboden.
Lees meer
Een groep activisten uit Béjaïa in het Algerijnse Kabylië, hebben een demonstratie georganiseerd uit steun met de betogers in de Rif.
Koning Mohammed VI was woensdag in Parijs. Hij ontmoette er de Franse President François Hollande in het Elysée. De twee staatshoofden bespraken de klimaatconferentie COP22 die...
Zoals elk jaar bracht Koning Mohammed VI een deel van de zomervakantie in zijn kasteel in het Franse Betz door. Dit tot grote vreugde van de lokale bevolking.
Een 42-jarige Marokkaan heeft zich afgelopen weekend in brand gestoken bij het station van Salzburg in Oostenrijk. De man rende vervolgens brandend op een groep mensen af.
De Franse autoriteiten hebben besloten om extra veiligheidsmaatregelen te treffen rond het kasteel van Koning Mohammed VI in Betz.