14 februari 2019 - 14:30 - Wereld
De Franse autoriteiten hebben in de afgelopen vijftien maanden zeven moskeeën laten sluiten, als onderdeel van de strijd tegen het terrorisme.
De moskeeën werden op vraag van lokale stadsverantwoordelijken gesloten met het akkoord van de gerechtelijke autoriteiten.
Volgens het Franse ministerie van Binnenlandse zaken werden in dezelfde periode tien aanslagen verijdeld.
Sinds oktober 2017 werden tevens 93 huiszoekingen toegestaan door de justitie en werd één aanslag net op tijd verijdeld en een rekruteringsnetwerk van strijders voor Irak en Syrië opgerold.
Ondanks deze maatregelen werden in Frankrijk drie aanslagen gepleegd. Een eerste in Thebes waarbij 4 doden en 15 gewonden vielen, een aanval met een mes in Parijs met 1 dode en 5 gewonden en een schietpartij op de markt van Straatsburg waarbij 5 mensen omkwamen en 11 anderen gewond raakten.
15% minder kans op Airbnb-boeking met Marokkaanse naam
Marokkaans leger doodt Mauritaanse smokkelaars
Hakim Ziyech naar PSG? Wat denkt Walid Regragui?
Imane belandt in rivier in Zemst en verdrinkt
Wil Europa Marokko straffen?
Predator Oil and Gas stopt gasboringen in Marokko
15% minder kans op Airbnb-boeking met Marokkaanse naam
Diplomatiek incident in Frankrijk: echtgenoot Marokkaanse vice-consul gearresteerd
De bekentenis van Yassmine, een "onvervalste bedriegster"
Marokkaanse arbeiders werden uitgebuit door Frans netwerk
Door Marokko bestelde F-16 maakt testvlucht
Zorgwekkende verdwijning Sihem in Frankrijk
100.000 euro voor tip die tot vondst van in Marbella ontvoerde Jamal leidt
Spaanse Premier: "Marokko super belangrijk voor Spanje en Europa"