20 september 2018 - 12:00 - Marokko
Frankrijk heeft de wil geuit om Marokko, maar ook Algerije te helpen om de grenzen beter te beveiligen en het vertrek van migranten naar Europa te remmen.
In een interview met l’Express verklaarde de Franse minister van Binnenlandse zaken dat Frankrijk zich bewust was van de moeilijkheden die sommige landen ervaren in de strijd tegen de illegale immigratie.
Volgens Gérard Colomb moet Frankrijk zich "vrijgevig" tonen maar niet vergeten "dat niet iedereen kan komen". De bewindsland belooft een betere samenwerking met "de landen van herkomst en doorreis" om "de oversteek van migranten en de risico’s die ze daarmee lopen" te voorkomen.
Colomb oordeelde tevens dat Europa sommige landen financieel moest helpen met de beveiliging van de grenzen en dat er vooral "met de landen van herkomst moet worden gewerkt".
Marokko ontving vorige week een financiële hulp van 200 miljoen euro van Europa voor projecten voor het creëren van banen. Het koninkrijk vroeg al herhaaldelijk hulp aan Europa om de migrantenstromen te remmen.
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
Drugsbaron mishandelt agent in Noord-Marokko, betaalt slechts één dirham
Strijd om laatste groene long: luxevilla’s bedreigen bos Tanger
Marokkaanse voetbalster zwemt naar Sebta
Al Hoceima: Marokkaan uit Europa cel in na laster tegen politie