Zoeken

Frankrijk wil Marokkaanse informanten aanwerven

10 april 2016 - 22:00 - Wereld

Geschreven door Laila A.

De Franse inlichtingendienst denkt eraan Marokkaanse informanten aan te werven. De afdeling kreeg veel kritiek na de dodelijke aanslagen van Parijs op 13 november vorig jaar.

Het is dankzij de Marokkaanse inlichtingendienst dat hoofdverdachte Abdelhamid Abaaoud in een buitenwijk van Parijs kon worden teruggevonden.

Frankrijk denkt er daarom aan om Marokkaanse informanten aan te werven voor wijken met een grote Noord-Afrikaanse gemeenschap. Dat is althans wat Al Massae van een Franse veiligheidsexpert zou hebben vernomen.

De agenten zouden niet in Frankrijk maar rechtstreeks in Marokko worden aangeworven. Hun voornaamste missie zal de bestrijding van radicalisering en terrorisme zijn.

Lees meer

Salah Abdeslam aan Frankrijk uitgeleverd

Salah Abdeslam, hoofdverdachte van de aanslagen van Parijs op 13 november vorig jaar, is woensdag door België aan Frankrijk uitgeleverd.

Abdelhamid Abaaoud achter aanslagen Parijs?

Abdelhamid Abaaoud wordt er door de Belgische veiligheidsdiensten van verdacht het brein te zijn achter de dodelijke aanslagen in Parijs vrijdagavond. Bij de aanslagen vielen...

Aanslagen Parijs: Abdelhamid Abaaoud is dood

De procureur van Parijs heeft vandaag de dood van Abdelhamid Abaaoud bevestigd. De Belgische Marokkaan werd gisteren tijdens een antiterreuractie in Saint Denis gedood.

Marokko waarschuwde Frankrijk vier dagen voor aanslag op kerk

Op 22 juli, vier dagen voor de aanval op de kerk van Saint-Etienne-du-Rouvray in Frankrijk, had de Marokkaanse inlichtingendienst de Fransen gewaarschuwd voor een komende aanslag.

Jonge Syriëganger Younes Abaaoud terug in Europa

Younes Aabaoud zou terug in Europa zijn. De jonge broer van terreurverdachte Abdelhamid Abaaoud zou aan zijn zus hebben laten weten dat hij terug was.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team