Italië: moskee Firenze ontsnapt aan bloedbad
Een moskee in Firenze in het noorden van Italië, is afgelopen dinsdag aan een bloedbad ontsnapt. De politie wist net op tijd een terroristische aanslag te voorkomen.
- Wereld
In het Franse Toulouse heeft de brandweer op enkele meters van een moskee net op tijd een brandend busje weten te blussen.
Actu Toulouse bericht dat het voertuig op korte afstand van de As-Salam moskee en de lokalen van de Moslimvereniging van Toulouse geparkeerd stond.
Brandweerlieden ontdekten een gasfles op de passagiersplaats van het busje terwijl ze de vlammen probeerden te doven.
"Bij dit soort ingrepen, met een gasfles van 13 kg zoals deze, wordt een veiligheidsperimeter van ruim 100 meter ingesteld. Maar dankzij de snelle interventie van de brandweer is ongetwijfeld het ergste vermeden.", vertelde een plaatselijke bron aan de medium.
Er wordt voorlopig niet uitgegaan van een aanslag. Het onderzoek heeft nog maar weinig duidelijkheid gegeven over de omstandigheden van de brand. Volgens het parket van Toulouse gaat het waarschijnlijk om een onopzettelijke brand.
Lees meer
Een moskee in Firenze in het noorden van Italië, is afgelopen dinsdag aan een bloedbad ontsnapt. De politie wist net op tijd een terroristische aanslag te voorkomen.
Een kleine groentemarkt in Fez is eerder deze week door een brand getroffen. Dankzij de snelle interventie van de hulpdiensten kon de brand snel worden overmeesterd.
Een man is donderdagnamiddag in een moskee in Londen tijdens de oproep tot het gebed neergestoken.
Bij een aanslag op een moskee in het Franse Bayonne zijn maandag twee zwaar gewonden gevallen. De dader, een 84-jarige Fransman, werd gearresteerd.
Een groep moslims heeft in Australië 36.000 flessen water gedoneerd om de brandweerlieden die al maanden tegen de branden vechten te steunen.