28 maart 2019 - 16:20 - Marokko
Aan de ene kant, jonge leraren die onder contract staan maar een ambtenarenstatus wensen. Aan de andere kant, de ordediensten die worden gestuurd om de besluiten van de regering te doen respecteren.
Dit alles leverde een prachtige foto op van een jonge leraar en een jonge veiligheidsagent die elkaar omhelzen. De foto zorgde voor veel vertederde reacties in Marokko.
Het kiekje werd in de afgelopen dagen massaal gedeeld op sociale media in het koninkrijk. Het gaat in werkelijkheid om twee broers, de één is een militair, de andere een jonge leraar die aan de demonstraties deelneemt.
De ordediensten kregen veel kritiek vanwege hun harde optreden tijdens de demonstraties van de afgelopen dagen in Rabat. De jonge leraren werden onder contract aangeworven en willen nu het ministerie van Onderwijs onder druk zetten om een ambtenarenstatus te krijgen.
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht