16 oktober 2018 - 12:40 - Cultuur
Het Internationaal filmfestival van Marrakech (FIFM 2018) zal dit jaar een hulde brengen aan de Amerikaanse actrice Robin Wright en de Franse filmmaakster Agnes Varda.
Robin Wright heeft een rijke carrière opgebouwd met belangrijke rollen in grote producties maar ook in onafhankelijke films, zoals Forrest Gump, Crossing Guard en She’s so lovely. Haar carrière nam een nieuwe start in 2013 met de serie "House of Cards", waarin ze de rol van Claire Underwood speelt.
Agnes Varda is één van de meest bekende Franse filmmaaksters in de wereld. Ze is ook fotografe, scenarioschrijfster, actrice, regisseur, kunstenares, ... Haar laatste film "Visages, villages" (Gezichten, dorpen) werd genomineerd voor de Oscars 2018 en is een bewijs van de vrijheid en creativiteit van Varda, aldus de organisators van het festival.
De 17e editie van het Internationaal filmfestival van Marrakech loopt dit jaar van 30 november tot 8 december en zal eveneens een hulde brengen aan de Amerikaanse acteur Robert de Niro.
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Toerist deelt gevaarlijke achtervolging taxichauffeur in Marokko
Tanger kampt met herhaalde bouwblunders
Emotioneel afscheid toerist van Marokko gaat viral (video)
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Douzi trekt grens na online roddels over privéleven
Latifa Raafat onthult cruciale rol Koning Hassan II in haar leven
Grote Bollywood-productie in Marokko opgenomen
Zangeres Vitaa openhartig over haar leven als moslima
Historische kaart legt ongelofelijke reis Ibn Battuta vast
Amerikaanse realitysterren strijken neer in Marokko
Releasedatum Mocro Maffia spin-off ’Tonnano’ bekend
Sandra Oh schittert in vintage kaftan op filmaffiche ’Good Fortune’