22 januari 2025 - 08:00 - Marokko
Essaouira is uitgeroepen tot beste kuststad van Marokko in 2025. Dit blijkt uit een onderzoek van Liligo, een toonaangevende website die reisbestemmingen vergelijkt.
In de top vijf van mooiste kuststeden van Marokko staan verder Agadir, Tanger, Casablanca en El Jadida. Liligo baseerde de ranglijst op criteria als kwaliteit van de infrastructuur, culturele rijkdom, schoonheid, bereikbaarheid en de algemene ervaring van bezoekers.
Lees ook: Essaouira, de nieuwe Marrakech?
Essaouira dankt de eerste plaats aan zijn medina, die op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat, de zandstranden, de authentieke charme en de sprookjesachtige omgeving. Liligo prijst vooral het aangename klimaat en de oude medina, met zijn smalle straatjes, witgekalkte muren en unieke blauwe deuren. "Een wandeling over de stadsmuren, met spectaculair uitzicht op de oceaan en de ruige kliffen, is een aanrader bij zonsondergang", aldus Liligo. Bezoekers worden ook uitgenodigd om de vissershaven en de soek te ontdekken, waar kunstvoorwerpen van Thuya-hout worden tentoongesteld.
Lees ook: Egyptisch-Emirati consortium investeert 1,5 miljard dollar in Essaouira
Ook het strand van Essaouira is een trekpleister, met mogelijkheden voor kameelritten en kitesurfen. Deze erkenning bevestigt de positie van Essaouira als belangrijke toeristische bestemming. Vorig jaar ontving de stad meer dan een miljoen toeristen, meldt de Provinciale Raad voor Toerisme.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering