18 juli 2022 - 15:00 - Economie
De Citroën AMI, een elektrische auto zonder licentie uit de fabriek van de PSA Groep in Kenitra, heeft een nieuwe concurrent. Het is de Elaris Finn, een in China gefabriceerde auto die door Lidl gedistribueerd wordt.
De Citroën AMI moet de concurrentie aangaan met een nieuwe rivaal, de Elaris Finn. Het is een nieuwe kleine elektrische auto die vanaf medio 2022 bij Lidl te koop zal worden aangeboden.
Lees ook: In Marokko gefabriceerde Citroën AMI kent groot succes
Het voertuig wordt eerst in Duitsland op de markt gebracht, meldt Auto Plus. De commercialisering zou kunnen worden voortgezet in andere Europese landen, zoals Frankrijk en Italië, waar de AMI van Citroën al succesvol is. Er zijn in totaal meer dan 23.000 exemplaren verkocht, waarvan meer dan 22.400 in Europa, meldt Motors Actu.
Lees ook: In Marokko gemaakte Citroën AMI wil Britse markt veroveren
De Elaris Finn is een tweezitter met een 12,3 inch scherm voorzien van Apple Car Play en Android Auto. Het voertuig is uitgerust met een 35 kW (45 pk) elektromotor. De auto weegt 930 kg en kan een snelheid van 115 km/uur bereiken. Het is verkrijgbaar vanaf 20.330 euro, terwijl zijn Marokkaanse concurrent 8000 euro kost.
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"