12 oktober 2014 - 13:13 - Sport
Marokko heeft uit voorzorgsmaatregel aan Issa Hayatou, voorzitter van de Afrikaanse voetbalbond CAF, gevraagd om de Afrika Cup uit te stellen. Het kampioenschap staat van 17 januari tot 8 februari 2015 in Marokko gepland.
De aanvraag werd gedaan door het Marokkaanse ministerie van Jeugd en Sport, na een besluit van het ministerie van Gezondheid om bijeenkomsten (zoals de Afrika Cup) met Ebola-landen te vermijden. De Afrikaanse voetbalbond heeft het verzoek echter afgewezen.
Wereldwijd is een hernieuwde waakzaamheid voor Ebola sinds de melding van besmettingen buiten Afrika. In Spanje raakte een verpleegster vorige week besmet met het virus na een met ebola besmette Spaanse geestelijke te hebben verzorgd. Haar toestand is zorgwekkend en tientallen mensen die met haar in contact kwamen worden in het oog gehouden.
Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie zijn sinds het begin van de ebola-uitbraak ruim 4000 mensen aan het virus overleden. De meeste slachtoffers komen uit West-Afrika.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Halve finale Marokko-Senegal: om hoe laat en op welke zenders
Hakim Ziyech verlaagt salariseisen
Zege op Tanzania levert Marokkaans elftal flinke premie op