Zoeken

Doorbraak in uitwisseling bankgegevens Marokkaanse diaspora

26 juni 2025 - 13:00 - Marokkanen in het buitenland

©

De inspanningen van Bank Al-Maghrib, diverse banken en de Marokkaanse ministeries van Buitenlandse Zaken en Economie en Financiën hebben hun vruchten afgeworpen. Abdellatif Jouahri, gouverneur van Bank Al-Maghrib, heeft dinsdag bekendgemaakt dat een overeenkomst is gesloten met Frankrijk, specifiek met de Franse Schatkist. Dit akkoord komt tegemoet aan eerdere zorgen over de toekomst van geldovermakingen van de Marokkaanse diaspora. Jouahri sprak zijn opluchting uit over de situatie.

Jouahri verklaarde dat de Franse Schatkist de problematiek en de moeilijkheden die de Europese richtlijn voor Marokko met zich meebracht, goed heeft begrepen. "Ze vroegen om aanvullende informatie, die we hen hebben verstrekt. We voelden een goed begrip en een erkenning van hun kant van het belang van de doorgeeffunctie van Marokkaanse banken voor de Marokkaanse diaspora en de betalingsbalans van Marokko. Dit heeft geleid tot een aanzienlijke versoepeling van het Franse standpunt hierover," aldus Jouahri.

Lees ook: Oproep om uitwisseling belastinggegevens Marokkaanse diaspora te stoppen

De afronding van dit akkoord staat gepland voor een bijeenkomst in juli tussen de Marokkaanse delegatie en de Franse Schatkist, waarna het ter goedkeuring zal worden voorgelegd aan de Europese Commissie. Zodra deze cruciale fase is voltooid, zullen de Marokkaanse autoriteiten zich richten op soortgelijke onderhandelingen met andere belangrijke Europese landen met een grote Marokkaanse gemeenschap, waaronder Spanje, Italië, Nederland en België. Jouahri heeft de hoop uitgesproken dat dit vraagstuk uiterlijk in 2026 definitief is opgelost.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team