2 november 2017 - 22:00 - Economie
De publicatie van het "Doing Business" rapport van de Wereldbank heeft dit jaar een symbolische betekenis voor Marokko na de recente uitspraken van de Algerijnse minister van Buitenlandse zaken over het koninkrijk.
Abdelkader Messahel had toen Marokko van het witwassen van drugsgeld in Afrika beschuldigd en onder meer verklaard dat Algerije veel beter gerankschikt was bij internationale instellingen zoals de Wereldbank. De uitspraken van de bewindsman hadden voor veel ontevreden reacties en de terugroeping van de ambassadeur van Marokko in Algiers gezorgd.
In de nieuwe edite van het bekende "Doing Business" rapport wordt echter aangetoond dat Marokko veel beter presteert dan het buurland. Marokko heeft een score van 67,91 op 100 en nadert "met grote stappen de beste prestatie in procedurele indicatoren", met name voor de oprichting van een bedrijf (17e met 92,46/100), de betaling van belastingen (25e met 85,72/100), grensoverschrijdende handel (65e met 81,12/100) en de verlening van bouwvergunningen (17e met 79,73/100).
Marokko moet echter nog flinke inspanningen leveren wat betreft het beheer van faillissementen (134e met 34,03/100), het verkrijgen van leningen (105e met 45/100) en de bescherming van de minderheidsbeleggers (62e met 58,33/100).
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!