Opening dierentuin Casablanca onmogelijk
De gemeente Casablanca heeft niet genoeg geld om de dierentuin van Ain Sebaa te openen, ondanks dat de bouwwerkzaamheden zijn afgerond.
1 november 2024 - 08:00 - Marokko
De dierentuin van Rabat ligt onder vuur na de publicatie van een controversiële aanbesteding voor de aankoop van tonnen groenten en fruit voor de dieren, ter waarde van bijna 470.000 dirham. De aanbesteding bevat een lange lijst met benodigde producten, waaronder bananen, appels, uien, druiven en avocado’s.
Bezoekers klagen echter over een gebrek aan dieren in de dierentuin. Er zouden te weinig dieren, vogels en reptielen te zien zijn. "Waarschijnlijk merkt elke bezoeker van het park het ernstige tekort aan diensten en de duizelingwekkende daling van het aantal dieren van alle soorten op, om onbekende redenen", aldus een bezoeker.
Lees ook: Zeldzame Atlasleeuw geboren in dierentuin Rabat
Een andere bezoeker uitte zijn ongenoegen tegenover Rue20 over de verplichte parkeerkosten van 15 dirham per voertuig, bovenop de toch al hoge toegangsprijs. "Eenmaal binnen in het park word je verrast door het enorme gebrek aan dieren die veel mensen graag van dichtbij zouden willen zien, naast de verslechterde infrastructuur van de ruimte."
Lees ook: Casablanca pompt gedwongen miljoenen in dierentuin
Dezelfde bezoeker klaagde ook over het gebrek aan diensten, dit terwijl de prijzen zijn gestegen, zowel voor toegangskaartjes als voor eten, drinken en andere diensten in het park.
Lees meer
De gemeente Casablanca heeft niet genoeg geld om de dierentuin van Ain Sebaa te openen, ondanks dat de bouwwerkzaamheden zijn afgerond.
In augustus is in de dierentuin van Rabat een Atlasleeuw geboren. Vanaf zondag is het welpje, dat nu vier maanden oud is, te bewonderen in de savannezone van de dierentuin.
De Marokkaanse luchthavenbeheerder ONDA neemt maatregelen tegen de overlast van dieren op en rond vliegvelden. Vooral vogels kunnen gevaarlijk zijn voor het vliegverkeer.
De dierentuin van Ain Sebaa in Casablanca staat op het punt om na jarenlange sluiting heropend te worden, maar de toegangsprijzen zorgen voor onrust.
De politie heeft dinsdag in Nador en Marrakech meerdere wilde dieren en reptielen in beslag genomen die illegaal werden verhandeld.