Spanje: Marokkaanse kinderen ontvoerd en gegijzeld
De Spaanse politie heeft een bende mensensmokkelaars opgerold die Marokkaanse kinderen ontvoerde en gijzelde.
- Wereld
Tien leden van een criminele organisatie die dieren naar Marokko smokkelden werden in Spanje gearresteerd. Ruim 200 dieren werden in beslag genomen.
De politie actie genaamd "Fennec" werd door Europol gecoördineerd met de samenwerking van Spanje, Portugal en Marokko. De politie ontdekte rum 200 vogels, zoogdieren en reptielen die bestemd waren voor Marokko.
Volgens Spaanse media werd een onderzoek gestart nadat een burger via de NGO SEO/Birdlife aangifte had gedaan van de smokkel van honderden - soms beschermde - diersoorten.
De bendeleden werden meerdere weken in het oog gehouden. Pas toen er genoeg bewijzen waren dat de dieren bij leveranciers in Spanje en andere landen van de Europese Unie waren gekocht, werd actie ondernomen om hen te arresteren.
De dieren werden in opslagplaatsen in Fuengirola en Ronda in het zuiden van Spanje gehouden tot hun transfer naar Marokko.
Lees meer
De Spaanse politie heeft een bende mensensmokkelaars opgerold die Marokkaanse kinderen ontvoerde en gijzelde.
De Spaanse Guardia Civil heeft een criminele organisatie opgerold die gespecialiseerd was in de smokkel van Marokkaanse kinderen naar Spanje.
De Spaanse politie heeft zondag meerdere duikers gearresteerd voor de smokkel van grote hoeveelheden hasj uit Marokko. In totaal werden 31 mensen aangehouden.
Een criminele organisatie die Marokkanen uitbuitte in landbouwbedrijven in de Spaanse provincie Lugo zijn tot strenge gevangenisstraffen veroordeeld door een Spaanse rechtbank.
In Campo de Gibraltar in het zuiden van Spanje heeft de politie 6 ton hasj afkomstig uit Marokko onderschept.