28 oktober 2014 - 14:19 - Marokko
Een Marokkaanse rechter vervolgd voor corruptie, werd maandag tot twee jaar voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld door een rechtbank in Rabat.
Volgens persbureau MAP werkte de rechter in een rechtbank in Tanger. In januari 2012 werd hij op heterdaad betrap met een grote som geld die hij van een Britse ondernemer van Tunesische afkomst had gekregen.
De rechter, veroordeeld voor "corruptie en misbruik van macht", was toen in de val gelokt door de ondernemer. Op bevel van de rechtbank krijgt de ondernemer zijn 250.000 dirham terug. Het geld was in beslag genomen tijdens de arrestatie van de rechter.
De Marokkaanse autoriteiten hadden in september 2013 nieuwe maatregelen aangekondigd om de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht te versterken en de corruptie te bestrijden. De resultaten laten echter op zich wachten. In het laatste rapport van Transparency bezet Marokko de 91e plaats van 177 landen.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht