21 januari 2015 - 21:17 - Marokko
Een man uit Beni Mellal is zondag gearresteerd en elf uur lang ondervraagd op het politiebureau van Fez "omdat hij christen is".
TelQuel kreeg de informatie van Mustapha Jebbour, voorzitter van de divisie van de Marokkaanse mensenrechtenorganisatie AMDH in Fez.
De man werd op het treinstation van Fez gearresteerd na een identiteitscontrole. De agenten doorzochten zijn tas en vonden een Bijbel en een boek over het christendom.
Vervolgens werd de man naar het politiebureau gebracht en urenlang ondervraagd over zijn geloof en over wie zijn verplaatsingen en activiteiten betaalde. Hij werd uiteindelijk vrijgelaten zonder te worden aangeklaagd.
In Marokko garandeert de grondwet godsdienstvrijheid. Artikel 220 van het Wetboek van Strafrecht straft echter mensen die moslims proberen te bekeren met een maximale gevangenisstraf van drie jaar.
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Marokko koopt voor 2 miljard dollar aan Israëlische wapens
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges
Marokkaanse steden verslaan concurrentie in prestigieuze ranking