15 mei 2017 - 16:15 - Economie
In de loop van 2016 zijn de Chinese investeringen in Marokko aanzienlijk toegenomen. Dat blijkt uit cijfers over Chinese investeringen in Afrika die door een Amerikaanse krant werden gepubliceerd.
Volgens het economisch blad Quartz heeft China vorig jaar in 81 projecten in Marokko geïnvesteerd. Het koninkrijk is daarmee de tweede Afrikaanse bestemming van Chinese investeringen na Zuid-Afrika met 139 projecten.
Egypte is derde met 79 projecten. In Noord-Afrika is Tunesië 19e met 18 projecten en Algerije 22e met 17 projecten in 2016.
Het blad meent te weten dat China in de loop van 2017 nog meer in Afrika zal investeren om « zijn invloed op het continent te versterken » vanwege de « onzekerheden veroorzaakt door de benoeming van Donald Trump ».
In Marokko is de toename van Chinese investeringen voornamelijk te danken aan het staatsbezoek van Koning Mohammed VI vorig jaar. Tijdens zijn verblijf waren meerdere belangrijke samenwerkingsovereenkomsten gesloten.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?