Bouw Peugeot fabriek in Kenitra begonnen
Na maanden grondwerkzaamheden is de bouw van de nieuwe fabriek van Peugeot in Kenitra eindelijk begonnen. De werken zullen naar verwachting in 2019 klaar zijn.
22 april 2016 - 18:44 - Economie
De bouw van de nieuwe fabriek van Peugeot in Kenitra gaat deze zomer van start. De Franse automaker wil in 2019 auto’s in Marokko beginnen produceren.
Volgens bronnen van Usine Nouvelle zullen de grondwerkzaamheden deze zomer beginnen ook al werd er nog geen bedrijf gekozen voor de bouw van de fabriek zelf.
In totaal zal Peugeot 557 miljoen euro in de Marokkaanse fabriek investeren. De groep gaat in een eerste fase 90.000 voertuigen per jaar produceren. Op langer termijn zal dit aantal naar 200.000 worden verhoogd.
De Marokkaanse autosector is op dag van vandaag goed voor 90.000 banen en een jaarlijkse omzet van 4,5 miljard euro.
Lees meer
Na maanden grondwerkzaamheden is de bouw van de nieuwe fabriek van Peugeot in Kenitra eindelijk begonnen. De werken zullen naar verwachting in 2019 klaar zijn.
De Spaanse groep Relats gaat 7,3 miljoen euro investeren in de uitbreiding van zijn fabriek in het noord-Marokkaanse Tanger.
De Canadese groep Linamar heeft begin vorig week in Casablanca de bouw aangekondigd van een nieuwe fabriek van 280 miljoen dollar in Marokko.
De Franse groep Saint-Gobain gaat een nieuwe fabriek in Kenitra openen. Het project zal een investering van 200 miljoen dirham vergen.
De Amerikaanse groep Alcoa heeft een nieuwe fabriek in de vrije zone Midparc nabij de luchthaven van Casablanca geopend.