Zoeken

Bomaanslag in moskee in de Verenigde Staten

- Wereld

Geschreven door Fouad Badel

In het islamitisch centrum Dar Al Farooq bij de moskee van Bloomington in het Amerikaanse Minnesota is zaterdag een bom ontploft.

Volgens Assad Zaman, bestuurslid van de moskee, ontplofte de bom rond 05:05 uur net voor de aankomst van moskeegangers voor het Fajr gebed.

De ontploffing veroorzaakte weinig schade en geen slachtoffers. Er was vooral rookschade en een kleine brand die snel werd gedoofd. Een ruit van het kantoor van de imam werd gebroken.

De politie heeft een onderzoek gestart naar de aanslag. De moslimgemeenschap in Minnesota en is al jaren het slachtoffer van islamofobe misdaden, een fenomeen dat snel toeneemt.

Lees meer

Moskee in VS in brand gestoken op eerste dag Ramadan

Een man heeft op de eerste dag van de Ramadan brand gesticht in de moskee van Cap Girardeau in het Amerikaanse Missouri. Daarbij vielen geen slachtoffers.

Moskee door brand verwoest in Zweden (video)

Een moskee in de stad Örebro in Zweden werd in de nacht van maandag op dinsdag grotendeels verwoest door een brand.

Varkenshoofd en “Dood aan de Islam” bij moskee in Madrid

Sinds de dodelijke aanslag in Barcelona werden meerdere islamofobe daden gemeld in Spanje. Ook in Madrid, waar de Al Sunna moskee in Fuenlabrada in de nacht van vrijdag op...

Man opgepakt die hakenkruizen op moskee tekende

De Franse politie heeft vorige week een man gearresteerd die een moskee aan het bekladden was in Châteauneuf-sur-Cher, in het centrum van Frankrijk.

Man aangehouden voor aanslag op Duitse moskee

De vermeende dader van een aanslag tegen een moskee in het Duitse Dresden in september dit jaar is vrijdag door de politie gearresteerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team