Mooi gebaar van Marokkaanse minister voor bejaarde blinde vrouw (video)
Minister Nezha Bouchareb van huisvesting, woningbouw en ruimtelijke ordening, heeft veel positieve reacties gekregen na haar besluit om een bejaarde blinde vrouw te helpen.
18 november 2019 - 20:50 - Marokko
Een groepje werkloze afgestudeerde blinde jongeren heeft afgelopen donderdag het konvooi van Koning Mohammed VI in Marrakech tegengehouden om hem hulp te vragen.
De jongeren hadden dezelfde dag een sit-in en een mars gepland om tegen hun levensomstandigheden te protesteren, dit terwijl de Koning in de stad werd verwacht.
Assabah bericht dat de politie probeerde de samenkomst te verbieden. De omgeving rond het hoofdkwartier van de PSU-partij, waar een meeting van de vereniging van blinde werkloze gediplomeerden moest plaatsvinden, werd volledig afgezet. De getroffen maatregelen weerhielden de jongeren niet om het konvooi van de Koning te verstoren.
Het blad herinnert er tevens aan dat slechtzienden en blinden in Marokko al acht jaar protesteren om toegang te krijgen tot functies in de openbare dienst. Het merendeel heeft geen inkomen en er bestaat ook geen uitkering of andere hulp voor hen.
Lees meer
Minister Nezha Bouchareb van huisvesting, woningbouw en ruimtelijke ordening, heeft veel positieve reacties gekregen na haar besluit om een bejaarde blinde vrouw te helpen.
Koning Mohammed VI heeft op woensdag 6 november een toespraak aan de natie gegeven ter gelegenheid van de 44e verjaardag van de Groene Mars.
De 17e bewustmakingscampagne voor geweld tegen vrouwen liep afgelopen donderdag af met een ontmoeting in Salé op initiatief van het ministerie van Solidariteit, Vrouw, Gezin en...
Jonge Marokkanen houden van Marokko en laten dat ook luid en duidelijk weten. Ondanks deze liefde voor hun vaderland dromen dezelfde jongeren van een toekomst in het buitenland.
Meerdere minderjarige Marokkanen hebben zondag geprobeerd om zich in bussen te verstoppen die van Saidia naar Melilla terugkeerden.