Marokko: honderdtal ambtenaren veroordeeld voor corruptie
In de nacht van maandag op dinsdag heeft het Hof van beroep in Rabat een honderdtal mensen tot gevangenisstraffen veroordeeld voor corruptie en machtsmisbruik.
- Marokko
Mehdi Chafai werd eerder deze week tot een boete van 30.000 dirham veroordeeld in Tiznit. De jonge dokter heeft onverwachts hulp gekregen van de bevolking.
Een inzamelingsactie werd gestart om de boete te betalen die aan de "dokter van de armen", zoals de kinderchirurg wordt genoemd, werd opgelegd.
"Willen ze geld, dan zullen we het ze geven. Maar ze moeten Mehdi Chafai onder deftige voorwaarden laten werken, ver van alle misbruiken en corruptie.", verklaarden de initiatiefnemers aan Hespress.
Het verhaal van de jonge dokter, die in conflict raakte met zijn meerderen omdat hij de corruptie binnen het ziekenhuis waar hij werkt aan de kaak stelde, raakt niet alleen in Tiznit. Er werden namelijk reeds donaties ontvangen uit Casablanca, Rabat, Marrakech en Beni Mellal.
"Deze campagne is een bericht aan het ministerie van Gezondheid, dat ons de redenen van deze oneerlijke rechtszaak tegen de dokter moet uitleggen. Hij die al honderden kinderen in Tiznit heeft gered, een stad waar een groot tekort is aan medische centra.", aldus de initiatiefnemers.
Lees meer
In de nacht van maandag op dinsdag heeft het Hof van beroep in Rabat een honderdtal mensen tot gevangenisstraffen veroordeeld voor corruptie en machtsmisbruik.
De politie in Marrakech heeft een onderzoek gestart naar een Fransman die in Marokko woont, wegens het schenden van de Marokkaanse vlag.
De politie heeft zondagavond in Tiznit een gezochte verdachte opgepakt voor drugs- en psychotropenhandel.
Mehdi Chafai wordt in Marokko de "dokter van de armen" genoemd. De jonge kinderchirurg wordt vervolgd door de directeur van het provinciaal ziekenhuis van Tiznit voor laster.
Het hof van beroep in Nador heeft deze week twee verdachten tot gevangenisstraffen veroordeeld voor mensenhandel.