Zoeken

Bestuursleden Al Houda-moskee Leiden gearresteerd voor financieren terrorisme

8 november 2017 - 16:20 - Nederland

Geschreven door Said A.

De politie heeft dinsdag de voorzitter en de secretaris van de Al Houda moskee in Geleen gearresteerd op verdenking van het financieren van het terrorisme.

Volgens De Limburger wordt Laarbi A. (38), secretaris en vice-voorzitter van de moskee, verdacht van het witwassen van geld en deelname aan een terroristische organisatie. Hij zou ook strijders hebben aangeworven voor een gewapende strijd. Stefan Z. (34), voorzitter van de moskee, wordt enkel van geld witwassen verdacht.

De twee mannen waren door de politie in Venlo geconvoceerd. Ze meldden zich dinsdag zelf en werden onmiddellijk aangehouden. Dat bevestigde hun advocaat.

Het Openbaar Ministerie liet aan het blad weten dat de twee bestuursleden op persoonlijke titel werden aangehouden. Een onderzoek is aan de gang naar "onverklaarbare geldstromen en verdachte transacties in relatie tot contacten met personen in het Midden-Oosten" sinds 2015.

Laarbi A. is ook de voorzitter van Stichting Babycare die vorige maand al van witwassen werd verdacht. Hij pleitte tevens voor de versoepeling van de detentie omstandigheden van Nederlandse jihadisten.

Lees meer

Amerikaan plande terreuraanval op moskee in Florida

In de Verenigde Staten is begin deze week een 69-jarige man gearresteerd die een terreuraanval plande op een moskee in Florida.

Schietpartij Marrakech: nieuwe arrestaties

De politie heeft zaterdag twee mannen in de wijk Hivernage in Marrakech gearresteerd voor hun vermeende betrokkenheid bij de schietpartij in het café La Crème begin november.

Moskee door brand verwoest in Zweden (video)

Een moskee in de stad Örebro in Zweden werd in de nacht van maandag op dinsdag grotendeels verwoest door een brand.

Marokko: Syriërs opgepakt voor financieren criminaliteit

De politie heeft dinsdag twee Syriërs gearresteerd die legaal in Marokko verblijven, voor het financieren van criminele activiteiten.

Sloten moskeeën in Hilversum en Huizen vernield

In Hilversum en Huizen zijn bij twee moskeeën de elektronische sloten vernield. Het bestuur van de Al-Amal en de An-Nasr moskee heeft aangifte gedaan.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team