Zoeken

Denen willen nu ook besnijdenis verbieden

4 juni 2018 - 16:10 - Wereld

Geschreven door Nawel Serdouni

In Denemarken wordt een verbod op de besnijdenis van jongetjes overwogen. Een petitie voor het verbod werd door reeds 50.000 mensen ondertekend.

Volgens de initiatiefnemers is de petitie gebaseerd op de rechten van de kind en moet de besnijdenis voor niet-medische redenen worden verboden.

Omdat de petitie genoeg handtekeningen heeft zal de zaak in het Deens parlement worden besproken. In de petitie wordt gevraagd om de besnijdenis van minderjarige jongens met zes jaar cel te straffen.

Jaarlijks worden ongeveer 1500 kinderen om religieuze redenen besneden in Denemarken. De Joodse gemeenschap heeft het initiatief reeds veroordeeld en stelt dat Joodse jongetjes al 400 jaar worden besneden in Denemarken.

Lees meer

Oostenrijk wil vleesetende moslims registreren

In Oostenrijk zorgt een voorstel van de regeringspartijen voor ophef. De rechts-populistische Vrijheidspartij (FPÖ) en de christen-democratische ÖVP willen moslims en joden die...

Mohamed Amine (2) overleden na een besnijdenis

Mohamed Amine was nog maar 2 jaar oud. De kleine jongen overleed na een simpele besnijdenis in een kliniek Casablanca.

Noorwegen verbiedt boerka in scholen

Het Noors parlement heeft begin deze week voor een verbod op de boerka of nikab in scholen, universiteiten en kinderdagverblijven gestemd.

Zwitsers willen referendum over boerkaverbod

In Zwitserland zijn ruim 100.000 handtekeningen verzameld om een referendum te organiseren om de burqa of nikaab in de openbare ruimte te verbieden.

Zwitserland: moslima verliest voogdij omdat ze zoontje wilde laten besnijden

Een rechtbank in het Zwitserse Zürich heeft een jongetje van bij zijn moeder weggehaald omdat ze hem in een ziekenhuis wilde laten besnijden.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team