Ruim 400 Belgen in buitenlandse gevangenissen, 37 in Marokko
Ruim 400 Belgen zijn momenteel opgesloten in een buitenlandse gevangenis. In totaal hebben 55 landen in de wereld Belgische gevangenen. Ook Marokko.
21 mei 2013 - 15:00 - België
In de Belgische gevangenissen zitten ruim 5000 moslims vast, wat 45% van de gevangenisbevolking vertegenwoordigt.
Sommige gevangenissen passen zich daarom ook aan. Zo heeft een Brusselse detentiecentrum bijvoorbeeld besloten geen maaltijden met varkensvlees meer te serveren.
Een ander veelvoorkomend probleem zou zijn dat gevangenen weigeren naar vrouwelijke bewakers te luisteren, of proberen van gemeenschappelijke ruimtes gebedsplaatsen te maken.
De Moslimexecutieve van België waarschuwt tegen de radicalisatie van moslims in Belgische gevangenissen, en vraagt een betere begeleiding van moslim-gevangenen om indoctrinatie te vermijden.
België telt ongeveer 400.000 moslims. Daarvan zijn naar schatting 8000 mensen "besmet met radicaal-islamistisch gedachtegoed", volgens een rapport van het Belgische Vast Comité I van Toezicht op de inlichtingen- en veiligheidsdiensten.
Lees meer
Ruim 400 Belgen zijn momenteel opgesloten in een buitenlandse gevangenis. In totaal hebben 55 landen in de wereld Belgische gevangenen. Ook Marokko.
Reportage van Al Aoula over de ruim 5000 in Oekraïne gevestigde Marokkanen
De eerste dag van de Ramadan wordt op dinsdag 9 juli 2013 verwacht in België. De Moslimexecutieve van België zal dit kort voor het begin van de vastenmaand bevestigen.
Vier Marokkaanse gedetineerden zijn zaterdag door België aan Marokko overgeleverd. De vier verbleven illegaal in België.
De 21-jarige Houssine E., die als jihadstrijder naar Syrië was afgerezen, is vorige week zwaargewond naar België gekeerd.