13 december 2024 - 12:10 - Wereld
Een Marokkaans callcenter is betrokken bij grootschalige wijnfraude in België. Het callcenter belde inwoners van Waals-Brabant op om hen zogenaamde "grand cru"-wijnen te verkopen, die in werkelijkheid van zeer slechte kwaliteit waren.
De correctionele rechtbank van Waals-Brabant heeft de Fransman Karim A. bij verstek veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en een boete van 24.000 euro voor de wijnzwendel. Hij was in 2022 al eens veroordeeld tot 15 maanden cel voor soortgelijke feiten. De nieuwe veroordeling betreft feiten die plaatsvonden tussen december 2021 en februari 2022.
Lees ook: Oplichting zonnepanelen: Frankrijk straft Marokkaanse callcenter
Het callcenter in Marokko benaderde mensen in Waals-Brabant met aanbiedingen voor dure wijnen. De wijnen die werden geleverd, bleken echter van "zeer slechte kwaliteit" te zijn. De bezorgers van de wijn maakten misbruik van het Belgische betaalsysteem Bancontact. Ze voerden bij betalingen met de kaart hogere bedragen in dan de prijs van de wijn. De totale schade voor de slachtoffers bedraagt meer dan 170.000 euro.
Lees ook: Arrestatie in Casablanca voor bommeldingen in Marokko en België
Naast Karim A. waren er nog andere verdachten in de zaak, maar niemand van hen verscheen voor de rechtbank. Ze kregen bij verstek gevangenisstraffen van 12 tot 21 maanden.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens