11 maart 2021 - 21:10 - Marokko
Een van de meest bekende smokkelaars van cannabis in Marokko is dinsdag omgekomen bij een zwaar verkeersongeval nabij Larache, in het noorden van het land.
Mustapha Chairi, afkomstig uit Dalia bij Ksar Sghir, belandde met zijn auto onder een tankwagen. Zijn passagier werd in een kritieke toestand naar het ziekenhuis afgevoerd.
Larache24 bericht dat Chairi, alvorens een expert te worden in de smokkel van cannabis tussen Marokko en Europa, zijn geld had geïnvesteerd in de visserij. Hij werd al jaren door de autoriteiten gezocht en woonde tussen Marokko en Spanje.
Chairi wordt beschreven als een "succesvolle zakenman", eigenaar van een groot aantal eigendommen in het noorden van Marokko, waaronder cafés en restaurants in Tanger. Hij werd een eerste keer bij verstek tot 7 jaar gevangenisstraf veroordeeld. In een tweede zaak werd hij, eveneens bij verstek, tot 15 jaar celstraf veroordeeld. Hij heeft nooit één dag in de gevangenis doorgebracht.
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt