Zoeken

Ramadan 2018 begint op donderdag 17 mei in België

15 mei 2018 - 21:41 - België

Geschreven door Mehdi Khabbouj

In België begint de Ramadan dit jaar op donderdag 17 mei. Dat bevestigt de Moslimexecutieve van België vanavond.

De moslimorganisatie laat weten dat de begindatum van de Ramadan donderdagavond door de Raad van Theologen werd vastgesteld.

In meerdere andere landen waaronder Saoedi-Arabië, Nederland en Frankrijk begint de Ramadan eveneens op donderdag.

Ramadan duurt 29 tot 30 dagen en is de negende maand van de Islamitische kalender. Vasten tijdens Ramadan is één van de vijf zuilen van de Islam, met de geloofsbelijdenis, het gebed, het geven van aalmoezen en de bedevaart. Eid Al Fitr of het Suikerfeest wordt naar verwachting op 15 of 16 juni gevierd.

Ramadan Mabrouk!

Lees meer

Begindatum Ramadan ook voor Nederland vanavond bekend

De Saoedische autoriteiten komen vanavond samen om de begindatum van de Ramadan vast te stellen.

Ramadan begint op donderdag 17 mei in Marokko

De maand Ramadan begint morgen, donderdag 17 mei, in Marokko. Dat heeft het ministerie van Habous en Islamitische zaken vanavond bevestigd.

Wanneer begint Ramadan in Marokko?

De begindatum van de Ramadan staat nog niet vast in Marokko. Het ministerie van Habous en Islamitische zaken zal de datum vanavond aankondigen.

EMB: Ramadan begint op dinsdag 13 april 2021 in België

De maand Ramadan begint dit jaar op dinsdag 13 april in België. Dat bevestigt het Moslimexecutieve van België vanavond.

In België begint de Ramadan op maandag 6 mei 2019

De maand Ramadan begint dit jaar op maandag 6 mei in België. Dat bevestigt het Moslimexecutieve van België vanavond.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team