Zoeken

Moeilijke week voor Marokko, dirham verzwakt

22 september 2025 - 13:00 - Economie

©

De Marokkaanse dirham kende een wisselvallige week op de internationale valutamarkt. De Marokkaanse centrale bank, Bank Al-Maghrib, heeft de cijfers van de periode van 11 tot en met 17 september 2025 bekendgemaakt. Deze tonen een gemengd beeld voor de Marokkaanse munteenheid.

Volgens het wekelijkse rapport van Bank Al-Maghrib steeg de dirham in waarde tegenover de Amerikaanse dollar. Tegelijkertijd verzwakte de munt met 0,6% ten opzichte van de euro. In deze periode werden er geen veilingoperaties uitgevoerd op de valutamarkt.

Lees ook: Marokko voert volledig zwevende dirham in

Om de liquiditeit te ondersteunen, injecteerde de centrale bank dagelijks gemiddeld 136,8 miljard dirham in de financiële markten. Dit bedrag werd verdeeld over verschillende operaties. Het ging onder meer om voorschotten op zeven dagen en langetermijnleningen, naast andere vormen van kredietverstrekking.

Lees ook: Marokko test e-dirham

De officiële reserves van het land daalden op weekbasis licht met 0,2%. Op jaarbasis vertoonden de reserves echter een sterke groei van 13%. Ook de beurs van Casablanca, vertegenwoordigd door de MASI-index, daalde in deze week met 1,3%, maar blijft met een prestatie van 32,6% sinds begin dit jaar een opmerkelijk resultaat tonen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team