Gaat Marokko een ambassade in Cuba openen?
Slechts enkele dagen na het herstel van de betrekkingen tussen Marokko en Cuba denkt het koninkrijk al aan de opening van een ambassade.
- Marokko
Australië gaat zeer binnenkort een ambassade in Marokko openen. Dat liet de Australische minister van Buitenlandse zaken Julie Bishop woensdag in Marrakech weten.
Bishop neemt in de rode stad deel aan de VN-klimaatconferentie COP22. Tijdens een persconferentie na een meeting met minister Salaheddine Mezouar van Buitenlandse zaken, verklaarde de Australische bewindsvrouw dat er « een sterk potentieel is voor de versterking van de betrekkingen tussen de twee landen ».
« We hopen dat deze ambassade het begin zal zijn van een nieuw tijdperk in de Australische-Marokkaanse betrekkingen (...) in het bijzonder in de sector van hernieuwbare energieën », aldus Julie Bishop.
Marokko opende in 2005 een ambassade in het Australische Canberra om de diplomatieke en economische banden tussen de twee landen te versterken.
Lees meer
Slechts enkele dagen na het herstel van de betrekkingen tussen Marokko en Cuba denkt het koninkrijk al aan de opening van een ambassade.
Ierland gaat een ambassade in Rabat openen. Dat liet de Ierse minister van Buitenlandse zaken maandag weten.
Marokko heeft besloten om zijn ambassade in Irak te heropenen. De ambassade werd 13 jaar geleden om veiligheidsredenen gesloten.
Koning Mohammed VI wordt volgende week in Zambia verwacht als onderdeel van zijn tour door Afrika.
Zijn diplomatieke immuniteit heeft hem gered! Een medewerker van de ambassade van Marokko in Frankrijk werd zondag in de Yvelines gearresteerd na een ongeval. De man was dronken...