1 februari 2025 , 19:40 - Fouad Badel - Sport
Twee jaar na de uitschakeling van de Atlas Leeuwen door Frankrijk in de halve finale van het WK 2022 in Qatar, blijft de bittere nasmaak hangen bij Fouzi Lekjaa, voorzitter van de Marokkaanse Voetbalbond (FRMF).
Lekjaa vergeet de pijnlijke nederlaag van Marokko tegen Frankrijk (2-0) in de halve finale van het WK 2022 niet. Marokko had een ongelooflijke en historische prestatie geleverd door als eerste Afrikaanse land de halve finale van een WK te bereiken.
Lees ook: Marokko protesteert tegen arbitrage in halve finale WK
Tijdens een interview over de Afrika Cup 2025 en het WK dat het koninkrijk in 2030 samen met Spanje en Portugal zal organiseren, komt hij terug op dit onderwerp. Hij wijst naar de arbitrage van de wedstrijd. "Het WK winnen? We zeiden tegen elkaar dat we die barrière moesten doorbreken en naar de volgende fase moesten gaan. Dat hebben we gedaan. We verloren van Frankrijk door een klein detail, met name de arbitrage. We gaan niet tot 2030 wachten, we kunnen het in 2026 al doen, waarom niet?", aldus de baas van het Marokkaanse voetbal.
Lees ook: Frankrijk-Marokko: Spaanse pers bekritiseert Mexicaanse scheidsrechter
In die halve finale tegen Frankrijk hadden de Atlas Leeuwen twee strafschoppen kunnen krijgen. De Fransen begingen twee potentiële fouten in het strafschopgebied. Maar noch de Mexicaanse scheidsrechter César Arturo Ramos, noch de VAR signaleerden iets, wat onbegrip en woede bij de Marokkanen veroorzaakte. "Ze komen ons meetings geven voor grote competities over arbitrage, dit, dat, maar op een gegeven moment moet je stoppen mensen voor de gek te houden. Want het kan de loop van een wedstrijd veranderen, daarna is het ook weer niet zo...", zei de toenmalige aanvoerder Romain Saïss. De FRMF was ontevreden en diende een officiële klacht in bij de FIFA.
Influencer Soukaina Benjelloun na drie maanden uit gevangenis
Zoekactie naar 13-jarige Hiba in Azilal kent tragische afloop
Ongekende seismische activiteit nabij Marokkaanse kust door vulkaan
Politieagent uit Chefchaouen betrapt met 22 kilo drugs in auto
Hightech wapenwedloop aan de grens: Marokko en Algerije dagen elkaar uit
Geheim van 180 miljoen jaar oud ontdekt in Marokkaanse bergen
Verrassende transfer: Zakaria Labyad naar Brazilië
Walid Regragui slaat bladzijde om bij Atlas Leeuwen
Voetbalsters sterven in elkaars armen op spoor in Marokko
Hoe een trainingsmoment de carrière van Achraf Hakimi bepaalde
Harde hand in Rabat: Senegal pikt celstraffen voor supporters niet
Marokkaans-Nederlands voetbaltalent stopt op 22-jarige leeftijd
Hakim Ziyech: "Verwacht het onverwachte!"
Real Betis goudmijn nabij: Marokkaans talent verbaast Spanje