10 november 2024 - 17:10 - Sport
Anwar El Ghazi, voetballer van Marokkaanse afkomst die speelt voor Cardiff City, heeft een haatdragende boodschap openbaar gemaakt die hij via sociale media ontving. Het bericht, afkomstig van een Israëliër, bevat beledigingen en doodsbedreigingen gericht aan El Ghazi en zijn familie. De afzender noemt El Ghazi een "terrorist" en roept op tot geweld tegen zijn naasten, wat getuigt van diepe haat en extremisme.
El Ghazi zwijgt niet over deze aanvallen. Hij publiceerde het bericht op zijn X-account om de gewelddadige taal en de agressie van sommige Israëliërs aan de kaak te stellen. "Dit bericht is een van de vele die ik van deze mensen ontvang, en het laat duidelijk hun manier van denken en handelen zien", verklaarde hij.
Lees ook: Hakim Ziyech doelwit Israëlische haatcampagne
De voetballer hekelt ook de "dubbele standaard" waarmee dergelijke daden worden behandeld. Hij stelt dat als de rollen waren omgedraaid, met een Arabische afzender en een Israëlisch doelwit, de zaak een mediastorm en politieke verontwaardiging zou hebben veroorzaakt, met beschuldigingen van antisemitisme. Maar wanneer racistische berichten gericht zijn aan moslims, heerst er stilte in de media en bij de autoriteiten, constateert hij.
Lees ook: Incidenten Amsterdam, Marokkanen beschuldigd, wat niet wordt gezegd!
Eerder werd El Ghazi ontslagen door Mainz omdat hij Palestina steunde. Hij won de rechtszaak die daarop volgde en de Duitse club werd veroordeeld tot een schadevergoeding van 1,7 miljoen euro. El Ghazi kondigde aan dat hij 500.000 euro van dit bedrag ging doneren aan projecten voor kinderen in Gaza.
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Halve finale Marokko-Senegal: om hoe laat en op welke zenders
Hakim Ziyech verlaagt salariseisen
Zege op Tanzania levert Marokkaans elftal flinke premie op
Fenerbahçe vindt koper voor Sofyan Amrabat