Zoeken

Marokko op het Amazigh filmfestival in New York

25 maart 2012 - 14:56 - Cultuur

Geschreven door Laila A.

Twee Marokkaanse korte films zullen worden uitgezonden op de vierde editie van het Amazigh Filmfestival in Los Angeles en New York.

Beide films werden gerealiseerd door studenten van de polydisciplinaire faculteit van Ouarzazate.

De films:

 "Les oubliés" (De vergetenen) van Rachid Ait Abdellah Oualiet en Zakaria Bati vertelt het verhaal van de bewoners van het dorp Tassamerte, op 60 km van Ouarzazate.
 "L’Architecture amazighe" (De Amazigh architectuur) van Abdellatif Attach komt terug op de geschiedenis van de leemarchitectuur in het zuidoosten van Marokko.

De films zijn te zien op 21 et 22 april in Los Angeles, en op 27 april in New York, Verenigde Staten.

Lees meer

Sharon Stone eregast op Filmfestival Marrakech

Actrice Sharon Stone zal dit jaar als eregast optreden tijdens de 13e editie van het Internationaal Filmfestival van Marrakech. Het evenement staat van 29 november tot 7...

Shahrukh Khan viert Indiase cinema in Marrakech

Bollywood-acteur Shahrukh Khan, is de eregast van het 11e Filmfestival van Marrakech. De acteur had ook al de show gestolen op de vorige editie van het festival.

"Tinghir-Jeruzalem" op Amazigh filmfestival Issni N’Ourgh

De documentaire "Tinghir-Jeruzalem: de echo’s van de Mellah" van filmmaker Kamal Hachkar, zal concurreren op het Amazigh filmfestival Issni N’Ourgh van Agadir (26-30 september).

Turkse film wint filmfestival Marokko

De Turkse film ’Patika’ van filmmaker Onur Yağız heeft de 11e editie van het filmfestival van Imouzzer Kandar gewonnen.

Marokkaans filmfestival Cinemar in Rotterdam

De 7e editie van het Marokkaans Filmfestival van Rotterdam "Cinemar", vindt dit jaar plaats van 2 tot 4 november te Rotterdam.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team