25 augustus 2024 - 20:30 - Wereld
Een Algerijnse diplomaat heeft een Marokkaanse functionaris aangevallen tijdens de voorbereidende vergadering van de 9e Tokyo International Conference on African Development (TICAD) in Japan. De aanval vond plaats nadat de Marokkaan probeerde een naambordje met de tekst "Sahrawi Republic" te verwijderen.
Een video van het incident toont hoe de Algerijnse diplomaat de Marokkaan hardhandig vastpakt en op de grond werpt. Als gevolg van dit gedrag is de diplomaat uitgesloten van verdere deelname aan de TICAD-bijeenkomst.
Lees ook: Vijandigheid tegen Marokko centraal in Algerijnse verkiezingscampagne
Vrijdag waren leden van de separatistische beweging Polisario, gebruikmakend van Algerijnse diplomatieke paspoorten, al de vergaderzaal binnengedrongen. Ze deden zich voor als leden van de Algerijnse delegatie en plaatsten het vals naambordje op tafel. Een Japanse functionaris reageerde hierop door te stellen dat de aanwezigheid van het Polisario geen erkenning impliceert en dat Japan de Sahrawi Arabische Democratische Republiek niet erkent.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen