29 september 2020 - 11:10 - Wereld
Bijna 200 Marokkanen worden al drie maanden lang vastgehouden in verschillende politiecellen in Algerije. De omstandigheden zijn er erbarmelijk slecht, vooral omdat deze cellen niet geschikt zijn voor langdurige vrijheidsberoving.
De sanitaire noodtoestand in Marokko dwong veel jonge Marokkaanse afgestudeerden om betere perspectieven op te gaan zoeken in het buitenland. Onze oosterburen verzetten zich tot een paar maanden geleden nog hardnekkig tegen de aanbevelingen van de WHO. Voor deze jongeren leek dit een haalbare oplossing te zijn.
Na het uitroepen van de noodtoestand in Algerije volgde er echter snel een desillusie voor de 200 jonge Marokkanen, meldt Hespress. Ze kwamen terecht in gewone politiecellen omwille van plaatsgebrek in de gevangenissen.
De bron meldt verder dat de 200 Marokkanen, ondanks hun gevangenschap in mensonwaardige omstandigheden, wel contacten kunnen onderhouden met hun familieleden dankzij de solidariteit van politieagenten in de verschillende politiebureaus. Zij staan hen toe om lange telefoongesprekken te voeren.
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
McDonald’s verrast met Marokkaanse Hawaï
Drugs uit Marokko en Colombia nu via Spaanse rivier
Bengalese topfunctionaris reist met munitie naar Marokko
Borgerhoutse burgemeester zoekt rust in Tanger
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt