Zoeken

Algerije: 200 Marokkanen illegaal vastgehouden in politiecellen

- Wereld

Geschreven door Said A.

Bijna 200 Marokkanen worden al drie maanden lang vastgehouden in verschillende politiecellen in Algerije. De omstandigheden zijn er erbarmelijk slecht, vooral omdat deze cellen niet geschikt zijn voor langdurige vrijheidsberoving.

De sanitaire noodtoestand in Marokko dwong veel jonge Marokkaanse afgestudeerden om betere perspectieven op te gaan zoeken in het buitenland. Onze oosterburen verzetten zich tot een paar maanden geleden nog hardnekkig tegen de aanbevelingen van de WHO. Voor deze jongeren leek dit een haalbare oplossing te zijn.

Na het uitroepen van de noodtoestand in Algerije volgde er echter snel een desillusie voor de 200 jonge Marokkanen, meldt Hespress. Ze kwamen terecht in gewone politiecellen omwille van plaatsgebrek in de gevangenissen.

De bron meldt verder dat de 200 Marokkanen, ondanks hun gevangenschap in mensonwaardige omstandigheden, wel contacten kunnen onderhouden met hun familieleden dankzij de solidariteit van politieagenten in de verschillende politiebureaus. Zij staan hen toe om lange telefoongesprekken te voeren.

Lees meer

Coronavirus: aantal overleden Marokkanen in het buitenland bekend

Door de coronavirus-pandemie zijn veel Marokkanen in het buitenland omgekomen.

Algerije woedend op behoud VAE-visum voor Marokko

De Verenigde Arabische Emiraten hebben twaalf landen op de zwarte lijst gezet vanwege veiligheidsoverwegingen. Burgers uit bepaalde landen, waaronder Algerije, krijgen geen...

Marokkanen demonstreren in Algiers

De Algerijnse autoriteiten hebben een groep gestrande Marokkanen uiteengedreven tijdens een demonstratie buiten het ministerie van Buitenlandse zaken in Algiers.

Bosnië stuurt Marokkanen het land uit

Bosnië wil dat 401 mensen die illegaal in het land verblijven, worden uitgezet. Onder hen zijn veel Marokkanen die het land illegaal zijn binnengekomen.

Noodtoestand geldt niet voor Marokkanen in Spanje

In Spanje gelden de maatregelen die werden genomen tegen de coronavirus epidemie niet voor jonge Marokkanen. Het land is namelijk tot alles bereid om het landbouwseizoen te redden.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team