30 juni 2024 - 21:00 - Sport
Het Algerijnse voetbalelftal zou kunnen ontbreken op de Afrika Cup 2025, die in Marokko wordt gehouden. De Algerijnse voetbalbond (FAF) overweegt deze optie, officieel om zijn "spelers te sparen" voor de kwalificatiewedstrijden van het WK 2026.
De FAF wijst op de korte tijd tussen de Afrika Cup en het WK 2026 in de VS, Canada en Mexico. Door de Afrika Cup over te slaan, zou Algerije zich volledig kunnen richten op een kwalificatie voor het WK 2026.
Lees ook: Officiële data Afrika Cup 2025 eindelijk onthuld!
Deze mogelijke boycot zorgt voor gemengde reacties in Marokko en Algerije. Sommigen steunen de FAF in zijn focus op het WK, terwijl anderen het zien als een belediging voor Arabische voetbalfans. Het officiële besluit van de FAF wordt met spanning afgewacht.
Lees ook: Marokko-Algerije: shirt-oorlog...
Ondertussen zou de FAF druk uitoefenen op Algerijnse spelers in de Marokkaanse competitie om terug te keren naar hun thuisland of elders te gaan spelen. Spelers als Gaya Merbah (Ittihad Tanger), Ilyes Chetti en Zakaria Draoui (Wydad Athletic Club), en Riyad Benayad zouden al hebben besloten om Marokko te verlaten.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko