Zoeken

Aïta-icoon Sheikha El Hammounia overleden

4 juli 2013 - 11:00 - Cultuur

Geschreven door Laila A.

Fatema El Kout, meer bekend als Sheikha El Hammounia, is dinsdag op 76-jarige leeftijd overleden in haar huis in Safi. Zij leed al lange tijd aan longproblemen.

Sheikha El Hammounia was de icoon van de Aïta kunst en één van de bekendste zangeressen van populaire muziek in Marokko.

Haar carrière begon in de vroege jaren ’70 met haar deelname aan verschillende moussems in Safi en El Jadida. Tot haar meest bekende songs behoren "Mal hbibi malou" en "Li bgha hbibi".

Sheikha El Hammounia heeft ook voor Hassan II gezongen, tijdens het trouwfeest van zijn dochter prinses Lalla Hasna, met Khalid Benharbit op 8 september 1994 in Fez.

De diva van Aita Hassbaouiya en Marssaouiya, werd regelmatig gevraagd voor bruiloften van bekende Marokkanen.

Lees meer

Acteur Mohamed Benbrahim overleden

De Marokkaanse acteur Mohamed Benbrahim, is woensdag op 64-jarige leeftijd overleden in het Sheikh Zayed ziekenhuis te Rabat. Legendarische acteur uit het gouden tijdperk van de...

Samira Said komt met nieuwe album

Na vier jaar afwezigheid brengt de Marokkaanse zangeres Samira Said, deze zomer een nieuw album uit.

Acteur Hassan Mediaf overleden

Hassan Mediaf is woensdag in Casablanca overleden meldt persbureau MAP. De 63-jarige Marokkaanse acteur had al lange tijd last van ademhalingsproblemen.

Vrouw Cheb Akil bedankt Koning Mohammed VI

De vrouw van de recent overleden Algerijnse zanger Cheb Akil, heeft vanuit haar ziekenkamer Koning Mohammed VI bedankt voor zijn hulp en steun.

Sheikha Mozah op vakantie in Fez (foto’s)

Sheikha Mozah was eregast op het bekende World Sacred Music Festival in Fez. De vrouw van de voormalige Emir van Qatar presideerde het evenement samen met Prinses Lalla Salma.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team