8 januari 2025 - 19:40 - Marokko
De rechtbank van Beni Mellal heeft maandag een drugsdealer veroordeeld tot 4,5 jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij de dood van politieagent Abdelghani Ridouane. De agent kwam om het leven tijdens een arrestatiepoging. Een handlanger van de dealer kreeg 2,5 jaar cel.
De zaak kreeg veel aandacht na het overlijden van de agent, die deel uitmaakte van een speciale eenheid tegen georganiseerde misdaad. Hij werd op 17 december doodgeschoten tijdens een operatie om de drugsdealer aan te houden. De 34-jarige verdachte, die landelijk gezocht werd voor drugshandel, weigerde zich over te geven en verzette zich hevig. Hij bedreigde de agenten met een mes. Tijdens de worsteling werd de agent per ongeluk geraakt door een kogel van zijn collega.
Lees ook: Politieagent door collega doodgeschoten tijdens antidrugsactie in Marokko
Een bron binnen de politie verklaarde destijds: "Om de dreiging te neutraliseren, trok een van de agenten zijn dienstwapen in een situatie die gekenmerkt werd door verzet en weigering om te gehoorzamen. Dit leidde tot een accidenteel schot dat een andere agent in de borst raakte." Ondanks snelle medische hulp overleed de agent aan zijn verwondingen.
Lees ook: Politieagenten in Tanger aangevallen met sabels
Dezelfde dag organiseerde de nationale politie (DGSN) een officiële begrafenis in Bejaâd, de geboorteplaats van de agent. Hoge veiligheidsfunctionarissen, lokale autoriteiten, familie en vrienden waren aanwezig. De agent werd met militaire eer begraven, gedrapeerd in de nationale vlag. De DGSN heeft de agent postuum bevorderd en alle steun aan zijn familie toegezegd, inclusief de begrafeniskosten.
Amerikaanse legerbases in Marokko?
Brood tegen spotprijzen: Marokko geteisterd door ondergrondse bakkerijen
Onderzeeër voor Marokko: Rusland in de race
Algerije ontvangt Russische SU-35 gevechtsvliegtuigen, Marokko in het vizier?
Marokkaanse vrouw gepakt op Barcelona met drugs in maag
Investeren in onroerend goed in Casablanca? Dit is de trend
Amerikaanse legerbases in Marokko?
Brood tegen spotprijzen: Marokko geteisterd door ondergrondse bakkerijen
Onderzeeër voor Marokko: Rusland in de race
Algerije ontvangt Russische SU-35 gevechtsvliegtuigen, Marokko in het vizier?
Investeren in onroerend goed in Casablanca? Dit is de trend
Chinese gigant bouwt viaducten op snelweg Rabat-Casablanca
Burgemeester Targuist beschuldigd van illegale praktijken
Klant in de clinch met Dacia om fabricagefouten in Marokko