Zware sancties voor afwezige Kamerleden Marokko
Vanaf maandag 23 juli zullen Marokkaanse parlementariërs die zonder geldige reden afwezig zijn op plenaire vergaderingen of sectorale commissies in het Parlement, worden gestraft.
- Marokko
Een Primeur in Marokko: parlementsvoorzitter Rachid Talbi Alami heeft zondag tijdens de stemming van de begrotingswet 2015, de namen opgenoemd van alle parlementsleden die er zaterdag niet waren. Ruim 100 leden waren afwezig.
Onder de afwezige parlementsleden behoren Yasmina Badou, voormalige minister van Gezondheid, Ahmed Reda Chami, voormalige minister van Industrie en Miloud Chaabi, miljardair, oudste Kamerlid en tevens leider van PEDD-partij.
Na drie minuten lang namen te hebben genoemd, kreeg Parlementsvoorzitter Rachid Talbi Alami kreeg een applaus van de aanwezigen.
Lees meer
Vanaf maandag 23 juli zullen Marokkaanse parlementariërs die zonder geldige reden afwezig zijn op plenaire vergaderingen of sectorale commissies in het Parlement, worden gestraft.
Drie Marokkaanse Kamerleden worden door Abdellah Bouanou, fractievoorzitter van de PJD-partij aan de macht in Marokko, van miljoenencorruptie beschuldigd.
Salaheddine Mezouar, actuele minister van Buitenlandse Zaken in Marokko, wordt getipt als de volgende parlementsvoorzitter vanaf april 2014.
Marokkaanse miljardair Miloud Chaabi heeft zijn zetel in het parlement opgegeven om gezondheidsredenen.
Kamerleden die het parlementsgebouw in Rabat met ’buitenlandse kleding’ binnen willen, zullen in de toekomst worden tegengehouden door de veiligheidsdiensten.