30 oktober 2020 - 14:20 - Wereld
De Spaanse burgerwacht is er na een achtervolging niet in geslaagd om drugssmokkelaars uit Marokko te arresteren. De agenten wijzen een tekort aan mankracht en materiaal aan als oorzaak van de mislukking.
Volgens de Guardia Civil gingen de drugshandelaren er met een snelheid van 100 kilometer per uur vandoor, waardoor de Spaanse schepen hen maar met moeite bij konden houden, zo meldt Malaga Hoy. Op open zee moesten ze de achtervolging staken vanwege de gebrekkige staat van de patrouilleboot. Ook raakten er enkele agenten gewond tijdens de operatie.
De politievakbond reageert gefrustreerd op dit nieuws en geeft aan dat de Guardia Civil het veld in wordt gestuurd met verouderd materiaal. Volgens de agenten maken een gebrek aan voertuigonderhoud en slecht vlootbeheer het moeilijk om de drugshandel effectief te bestrijden.
Vakbondsfunctionarissen vergeleken de achtervolging met het inhalen van een BMW met een Seat Panda. Ze doen een beroep op de Spaanse overheid om de situatie te verbeteren.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit