30 oktober 2020 - 14:20 - Wereld
De Spaanse burgerwacht is er na een achtervolging niet in geslaagd om drugssmokkelaars uit Marokko te arresteren. De agenten wijzen een tekort aan mankracht en materiaal aan als oorzaak van de mislukking.
Volgens de Guardia Civil gingen de drugshandelaren er met een snelheid van 100 kilometer per uur vandoor, waardoor de Spaanse schepen hen maar met moeite bij konden houden, zo meldt Malaga Hoy. Op open zee moesten ze de achtervolging staken vanwege de gebrekkige staat van de patrouilleboot. Ook raakten er enkele agenten gewond tijdens de operatie.
De politievakbond reageert gefrustreerd op dit nieuws en geeft aan dat de Guardia Civil het veld in wordt gestuurd met verouderd materiaal. Volgens de agenten maken een gebrek aan voertuigonderhoud en slecht vlootbeheer het moeilijk om de drugshandel effectief te bestrijden.
Vakbondsfunctionarissen vergeleken de achtervolging met het inhalen van een BMW met een Seat Panda. Ze doen een beroep op de Spaanse overheid om de situatie te verbeteren.
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Schokkend: kakkerlak in tajine in Rabat
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Incident op luchthaven Marokko: passagiers Ryanair opgesloten (video)
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"
Onschuldig Marokkaans gezin opgeofferd voor rust in Urk
Zwitserland degradeert Marokkaan
Met ’bloed’ besmeurde haatbrief jaagt moskeeën Nederland angst aan