20 augustus 2020 - 20:10 - Wereld
Abdelillah Assaoui is de nieuwe held van Frankrijk. Hij redde enkele dagen geleden twee kinderen van 5 en 12 jaar uit een appartement in brand in Mée-sur-Seine.
Le Parisien bericht dat Abdelillah een koffie met zijn neef in een Turks café op de gelijkvloers aan het drinken was toen hij een ontploffing hoorde en vlammen zag.
Abdelillah klom via de dakgoot het appartement binnen en haalde de kinderen naar buiten. Daar werden ze door andere getuigen opgevangen.
De jonge held keerde vervolgens terug naar het appartement en wist de brand te blussen met een brandblusser uit het café waar hij enkele minuten daarvoor met zijn neef zat.
Nana Aissatoui Zammer, de moeder van de kinderen, was niet thuis op het moment van de feiten. Een vriendin moest op de kinderen komen letten maar was haar belofte niet nagekomen.
Abdelillah komt uit Algerije en verblijft al drie jaar illegaal in Frankrijk. Nana Aissatoui Zammer belooft alles te zullen doen om hem te helpen zijn situatie in orde te brengen.
Marokkaan uit Europa moet reeds verkochte huizen slopen (video)
Marokko nieuwe autobaas van Afrika
Vakantie in Tanger verstoord door dronken amokmaker
Marokkaanse advocaten leiden anti-Trump campagne
Marokko dicht bij aankoop van 32 Amerikaanse superjets
Hoe Zeeuwse Moussa de kapper van Cristiano Ronaldo werd
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss
Opvallende trend: Marokkanen verkiezen Spaanse stranden
Marokko schiet Portugal te hulp
Algerije ontvangt Russische bommenwerpers
Frontale aanval van Algerije op Marokko