Zoeken

Aanslagen Parijs: familie Hasna Ait Boulahcen eist slachtofferstatus

21 januari 2016 - 19:30 - Wereld

Geschreven door Laila A.

De familie van Hasna Ait Boulahcen heeft aangifte gedaan tegen X. Zij willen bewijzen dat de jonge vrouw die in november tijdens een antiterreuroperatie in Saint-Denis werd gedood, ook het slachtoffer is van terrorisme.

Op 13 januari heeft de advocaat van de familie klacht ingediend bij de anti-terrorisme rechter Christophe Tessier. Volgens hem is "Hasna Ait Boulahcen bij een terreuraanslag omgekomen, net zoals de slachtoffers van het Bataclan. Ze is noch een terroriste noch een medeplichtige. Ze heeft dus de status van slachtoffer. Ze heeft nooit een actieve rol in deze zaak gespeeld. Ze heeft nooit contact gehad met Syrië".

De jonge Marokkaanse was volgens de raadsman onder de macht van Abdelhamid Abaaoud, vermeende brein achter de aanslagen van Parijs, en zou nooit als martelares hebben willen sterven. "Kom je niet dan ga ik je familie en de kinderen van je vrienden vermoorden", zou Abaaoud tegen haar hebben gezegd.

Tijdens de politie-actie in Saint-Denis op 18 november zou Hasna aan de aanwezige agenten hebben gezegd dat ze weg wilde. Ze riep toen ook naar de agenten dat Abaaoud haar vriend niet was. "Ik wil weg! Mag ik naar buiten komen? Ik wil naar buiten."

Lees meer

Marokkaans koppel komt om bij ongeval in Frankrijk en laat 7 kinderen achter

Een Marokkaans koppel is maandag bij een zwaar verkeersongeval in het Franse Chalagnac omgekomen. De slachtoffers hadden zeven kinderen.

Marokkaan omgekomen bij aanslagen Parijs, zijn vrouw in kritieke toestand

Bij de aanslagen van Parijs vrijdagavond is een Marokkaanse man omgekomen. Zijn vrouw ligt in een kritieke toestand in het ziekenhuis.

Hasna Ait Boulahcen wordt in Frankrijk begraven

De Frans-Marokkaanse Hasna Ait Boulahcen, die kort na de aanslagen van Parijs tijdens een antiterreuractie in Saint-Denis om het leven kwam, zal uiteindelijk nabij de Franse...

Hasna Ait Boulahcen na vier maanden nabij Parijs begraven

Hasna Ait Boulahcen werd dinsdag eindelijk begraven. De jonge vrouw kwam in november om bij een anti-terreuractie na de aanslagen van Parijs.

Twee jaar celstraf voor broertje Abdelhamid Abaaoud in Marokko

De jonge broer van Abdelhamid Abaaoud is donderdag door de antiterrorisme rechtbank van Salé tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. België

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team