30 oktober 2015 - 19:45 - Marokko
Meerdere aanslagen werden in Europa verijdeld dankzij informaties en tips van de Marokkaanse anti-terrorismedienst BCIJ. Dat zegt BCIJ-baas Abdelhak Khiame.
Aan de Zwitserse krant La Tribune de Genève vertelde de veiligheidsbaas over de oprichting van zijn dienst. Hij legde uit dat de ’Marokkaanse FBI’ in alle zaken mag ingrijpen wanneer de nationale veiligheid zowel in als buiten Marokko bedreigd wordt. De belangrijkste missie van de BCIJ is de arrestatie en het verhoor van verdachten alvorens ze aan de justitie te overhandigen.
De dienst houdt zich niet enkel bezig met terrorismezaken volgens Abdelhak Khiame. De BCIJ grijpt ook in bij georganiseerde criminaliteit en heeft agenten in heel het land.
Volgens Khiame loopt de samenwerking met andere landen ook heel goed. Dankzij informaties die door zijn diensten werden verzameld werden aanslagen verijdeld in Spanje, Frankrijk, Italië, België en zelfs Nederland. Hij betreurt het echter dat Algerije met Marokko weigert samen te werken ondanks de aanwezigheid van jihadisten op zijn grond.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht