21 juli 2016 - 16:30 - Wereld
De Marokkaanse autoriteiten hebben vandaag nieuwe cijfers vrijgegeven over het aantal Marokkaanse slachtoffers van de aanslag in Nice op 14 juli.
Persagentschap MAP vernam van een diplomatieke bron dat vier Marokkanen bij de aanslag zijn omgekomen: een kind van 13 jaar, twee vrouwen van 43 en 59 en een man van 50. Allen woonden in Frankrijk.
Bij de aanslag raakten ook drie Marokkanen gewond, een kind van 4, de tweelingzus van de overleden jongen van 13 en een 56-jarige man.
De ambassade van Marokko in Frankrijk heeft woensdag laten weten dat de Marokkaanse overheid de repatriëring van alle slachtoffers en de reiskosten van hun familie’s ging betalen.
Het consulaat van Marokko werkt sinds de aanslag nauw samen met de Franse autoriteiten om Marokkaanse slachtoffers te identificeren en te steunen.
Lees meer
De resten van de Marokkaanse slachtoffers van de aanslag van Nice op 14 juli zijn eerder deze week naar Marokko gerepatrieerd.
Bij de terreuraanslag in Nice op donderdag 14 juli zijn vier en niet drie Marokkanen omgekomen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Marokkaanse autoriteiten.
Bij de aanslag in Nice zijn zeker drie Marokkanen om het leven gekomen. Hun dood werd door de Franse en Marokkaanse autoriteiten bevestigd.
Adib Bousfiha is één van de vier Marokkaanse slachtoffers van de aanslag van Nice op 14 juli. Hij bevond zich met zijn vrouw Céline op de boulevard van Nice toen Mohamed...
Fatima Charrihi, moeder van zeven kinderen, was het eerste slachtoffer van de aanslag in Nice donderdagavond. Bij de aanval kwamen 84 mensen om het leven en raakten ruim 130...
Na de zware aardbeving die in de nacht van dinsdag op woensdag in Italië plaatsvond werden nog geen Marokkaanse slachtoffers gemeld.
Volgens voorlopige gegevens vielen er donderdagnamiddag bij de aanslag in Barcelona geen Marokkaanse slachtoffers.
Marokko heeft de terroristische aanslag op een politiebus in het Turkse Istanboel ferm veroordeeld. Elf mensen, waarvan zes politieagenten, kwamen om het leven.
In Turkije is in de nacht van zaterdag op zondag een aanslag gepleegd in een bekende nachtclub in Istanboel. Bij de slachtoffers bevinden zich Marokkanen.
In Casablanca werd maandag een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de aanslag in het Franse Nice op 14 juli. Reportage 2M.