28 april 2011 - 17:10 - Marokko
De explosie van de Argana restaurant te Marrakesh donderdag voormiddag zou een zelfmoordaanslag zijn geweest van een jonge Marokkaan.
De explosie, die 14 personen doodde (18 volgens medische bronnen) en een twintigtal gewonden maakte waarvan vijf ernstig, werd in eerste instantie aangezien als een gewone ongeluk. De explosie zou namelijk zijn veroorzaakt door gasflessen in brand die zich in de keuken van de restaurant bevonden.
Maar in de loop van de dag werd deze theorie ontkend door Khalid Naciri, Marokkaanse minister van communicatie, die op de Franse televisiezender France24 bevestigde dat het "zonder twijfel om een criminele aanslag" ging.
Volgens medische bronnen zijn er ook spijkers en kleine stukjes metaal gevonden op de lichamen van de slachtoffers, waaronder elf toeristen vooral afkomstig uit Frankrijk.
Man vermoordt vader om ruzie over kip in Marokko
Israëlische diplomaat beschuldigt Marokko van "etnische zuivering" tegen Joden
Ridouan Taghi opnieuw beschuldigd van moord op journalist
Dilemma rond watermeloen in Marokko, lobby’s oefenen druk uit
Sète: veerboot naar Marokko groot succes
Dronken politieke leider veroorzaakt zwaar ongeval in Tetouan
Man vermoordt vader om ruzie over kip in Marokko
Israëlische diplomaat beschuldigt Marokko van "etnische zuivering" tegen Joden
Dronken politieke leider veroorzaakt zwaar ongeval in Tetouan
Grote vangst in de wereld van vastgoedfraude in Casablanca
Verdachte van bommeldingen in Canada opgepakt in Marokko
Al Hoceima investeert miljoenen in vernieuwing elektriciteitsnet
Marokko onderhandelt doodstraf Marokkanen in Irak
Marokko bidt voor regen op bevel van Koning Mohammed VI