28 april 2011 - 17:10 - Marokko
De explosie van de Argana restaurant te Marrakesh donderdag voormiddag zou een zelfmoordaanslag zijn geweest van een jonge Marokkaan.
De explosie, die 14 personen doodde (18 volgens medische bronnen) en een twintigtal gewonden maakte waarvan vijf ernstig, werd in eerste instantie aangezien als een gewone ongeluk. De explosie zou namelijk zijn veroorzaakt door gasflessen in brand die zich in de keuken van de restaurant bevonden.
Maar in de loop van de dag werd deze theorie ontkend door Khalid Naciri, Marokkaanse minister van communicatie, die op de Franse televisiezender France24 bevestigde dat het "zonder twijfel om een criminele aanslag" ging.
Volgens medische bronnen zijn er ook spijkers en kleine stukjes metaal gevonden op de lichamen van de slachtoffers, waaronder elf toeristen vooral afkomstig uit Frankrijk.
Vraag naar Covid-vaccin neemt toe in Sebta na heropening grenzen
Meerdere gewonden na instorten tribune in Tanger
30 jaar geëist voor vergismoord vriendin Anis B. in Amsterdam
Marokkaanse diaspora: reisbureaus in Algeciras woedend
Marokko zet inreisstempel bij inwoners van Melilla
Oud-politicus Mohamed Rabbae overleden
Voorwaarden om grenzen van Marokko met Sebta en Melilla over te steken
Marokko organiseert ’Light Tour’ in Parijs, Londen en New York
Officieel: PCR-test niet meer verplicht om naar Marokko te reizen (update)
Gratis huisvesting voor families martelaren in Marokko
Ryanair heeft slecht nieuws voor Marokkaanse klanten
Benkirane hekelt verhoging ambtenarensalarissen
Marokko ontvangt eerste partij Sherpa pantservoertuigen
Russische diplomaat stelt Marokko gerust inzake graan