Een onverwachte stijging van de prijzen van benzine, diesel en industriële brandstof, werd besloten door de regering Benkirane in Marokko.
De prijs van benzine steeg met 2 dirham de liter en die van diesel met 1 dirham. De subsidies voor deze producten waren tot nu toe van 3,35 dirham per liter diesel en 1,5 dirham per liter benzine. De prijs van industriële brandstof, gesubsidieerd tot 2000 dirham de ton, stijgt met 988,4 dirham de ton.
De prijs van butaangas en stookolie voor elektriciteitsproductie blijft onveranderd volgens een verklaring van het Ministerie van Algemene zaken en Bestuur.
De overheid schrijft de verhogingen toe aan de fluctuerende prijs van aardolie, dat in mei 117,4 dollar het vat bereikte. Volgens de oppositie ligt de reden eerder bij de moeilijkheden van de regering om de kosten van de compensatiefonds te behouden.
Brandstofprijzen in Marokko
Qatar wil Maroc Telecom niet meer
Prins Moulay Hicham sleept Premier Benkirane voor de rechter
Mohammed VI terug van lange vakantie in Frankrijk
Marokkanen vrezen islamitische regering niet
’Benkirane wil Marokko aan de Turken verkopen’
Marokko wil lege woningen extra belasten
Marokko houdt prijzen in het oog tijdens Ramadan
Marokko belangrijke handelspartner voor Israël