Zoeken

Zambia breekt banden met Polisario

27 februari 2017 - 15:10 - Wereld

Geschreven door Said A.

Als gevolg van het bezoek van Koning Mohammed VI aan Zambia heeft het land besloten definitief een einde te maken aan de betrekkingen met de onafhankelijkheidsbeweging voor de Sahara Polisario.

De Zambiaanse minister van Buitenlandse zaken Harry Kalaba bevestigde in een verklaring aan persagentschap MAP het besluit van 16 juli 2016 van zijn land om het Polisario niet meer te erkennen.

Zambia steunt de inspanningen van de Verenigde Naties om een definitieve oplossing te vinden voor het regionaal conflict rond de Sahara. Het land is volgens Kalaba bereid om "een constructieve bijdrage te leveren aan deze inspanningen door een neutraal standpunt in te nemen”.

Lees meer

Polisario krijgt wapens van Algerije (foto’s)

Op het moment dat Marokko heeft besloten zijn troepen uit de regio van Guerguerat bij de Mauritaanse grens terug te trekken heeft Algerije wapens aan de Polisario geleverd.

Drie Marokkanen in Spanje gearresteerd voor banden met Daesh

De Spaanse politie heeft in de provincies van Valencia en Barcelona drie Marokkaanse onderdanen gearresteerd voor hun vermeende banden met de terroristische beweging Daesh.

Polisario weigert troepen uit Guerguerat terug te trekken

Het Polisario heeft in tegenstelling tot Marokko besloten om zijn troepen in de regio van Guerguerat niet terug te trekken.

Jamaica trekt erkenning Polisario in

Jamaica heeft zijn erkenning van het Polisario, de onafhankelijkheidsbeweging voor de Sahara, ingetrokken. Dat meldt het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse zaken in een...

Malawi trekt erkenning Polisario in

De Polisario heeft opnieuw een steun verloren. De Republiek Malawi heeft zijn erkenning van de onafhankelijkheidsbeweging voor de Sahara ingetrokken.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team