25 november 2024 - 21:20 - Sport
De Belgisch-Marokkaanse voetballer Zakaria El Ouahdi heeft zijn keuze gemaakt: hij gaat voor Marokko spelen. De 23-jarige rechtsback van KRC Genk was ook in beeld bij de Belgische nationale ploeg, maar heeft uiteindelijk besloten om de kleuren van Marokko te verdedigen.
Begin november liet de Belgische bondscoach Domenico Tedesco nog weten dat hij El Ouahdi volgde. "We bekijken die optie", zei Tedesco, wat leidde tot speculaties over een mogelijke overstap van El Ouahdi naar de Rode Duivels. In Marokko zorgde de interesse van de Belgen voor onrust. Supporters uitten hun ongenoegen op sociale media, vooral omdat El Ouahdi tot nu toe slechts één keer is opgeroepen voor de Marokkaanse ploeg, zonder speelminuten te krijgen.
Lees ook: België lonkt naar Marokkaanse verdediger
De in Antwerpen geboren verdediger reageerde op de ophef met een duidelijke boodschap: "Ik ben Marokkaans en ik blijf Marokkaans", verklaarde hij volgens Soccer212. "Ik moet nog hard werken om in de nationale ploeg te komen. Allah bepaalt." Met deze verklaring lijkt er een einde te zijn gekomen aan alle onzekerheid over de toekomst van de jonge voetballer.
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Marokkaanse politici naar buitenland gevlucht
Moulay Hassan ontmoet Palestijnse kinderen in Tetouan (video)
Zomer van wanorde in Al Hoceima
Amerikaanse school beschuldigt verantwoordelijke in Marokko van gronddiefstal
Tanger-Tetouan-Al Hoceima: 53 nieuwe hotels gepland
Halve finale Marokko-Senegal: om hoe laat en op welke zenders
Hakim Ziyech verlaagt salariseisen
Zege op Tanzania levert Marokkaans elftal flinke premie op
Fenerbahçe vindt koper voor Sofyan Amrabat
Van clubloos tot miljoenentransfer: Marokkaanse voetballers op de markt
Cristiano Ronaldo doet Dua voor strafschoppenserie (video)
Jamal Ben Saddik zwaar knock-out geslagen (video)
Nieuwe tegenvaller voor Marokkaans elftal