Zoeken

Haarlemer naar Olympische spelen met paard Lalla Amina

10 maart 2012 - 09:10 - Sport

Geschreven door Laila A.

Yessin Rahmouni mag dit jaar naar de Olympische spelen van Londen voor Marokko. De jonge Marokkaan uit Haarlem is de eerste ruiter die aan de olympische dressuurwedstrijden meedoet, voor een Afrikaans land.

De Haarlemer haalde zijn kwalificatie met het paard Floresco, eigendom van Lalla Amina, tante van Koning Mohammed VI, die hij in de zomer ontmoette.

"Hij was net als ik aan het jetskiën en we raakten spontaan aan de praat. Hij bracht mij vervolgens in contact met zijn tante, die voorzitter is van de Marokkaanse hippische sportbond. Dat leidde er uiteindelijk toe dat zij mijn olympische droom verwezenlijkte door Floresco te kopen", legt Yessin Rahmouni uit.

Floresco nam reeds deel aan de Olympische spelen in Hongkong in 2008 met de Zweedse ruiter Patrik Kittel.

Lees meer

Amine Laalou geschorst op Olympische Spelen

De Marokkaanse atleet Amine Laalou, die vrijdag de 1500 meter moest lopen op de Olympische Spelen in Londen, werd positief getest op furosemide.

Dubbel goud voor Sara El Bekri

De Marokkaanse zwemster Sara El Bekri behaalde vrijdag goud in de 100m en 200m schoolslag tijdens het Franse Elite Kampioenschap.

Yessin Rahmouni op Olympische Spelen in Londen

Yessin Rahmouni, Marokkaans-Nederlandse ruiter vertegenwoordigde Marokko op de Olympische Spelen 2012 in Londen. Yessin heeft deelgenomen met Floresco, een paard dat had hij...

Jong Marokko wil tegen Vitesse spelen

Jong Marokko wil tegen de Nederlandse club Vitesse Arnhem spelen. De Marokkaanse voetbalbond heeft hiervoor al contact opgenomen met Vitesse.

Said Aouita en Hicham El Guerrouj krijgen metrostation in Londen

Londen heeft 361 metrostations hernoemd naar de grootste atleten in de geschiedenis van de Olympische Spelen. De Marokkanen Said Aouita en Hicham El Guerrouj horen erbij.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team